Słaby hamulec ręczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • czarny_wwa
    Rider
    • 2008
    • 411
    • Octavia III combi (5E5)
    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

    #26
    Panowie, poczytałem sobie o Waszych perypetiach z bębnami (i ogólnie z tylnymi hamulcami) i okazuje się, że ja jakiś dziwny jestem, bo ja przynajmniej raz na 4-6 miesięcy wjeżdżam na podnośnik i robię sobie mały przegląd, w tym też zdejmuję bębny (bo u mnie jeszcze bębny są), coby looknąć jaki jest ich stan.

    W związku z powyższym mój pierwszy post był prosty, tj. linkę podciągam bo wiem, że z bębnami jest wszystko ok, a jej podciągnięcie to formalność.

    Życząc Wszystkim bezawaryjnej jazdy, pozdrawiam

    Komentarz

    • DGW
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 2330

      #27
      Zamieszczone przez czarny_wwa
      ja jakiś dziwny jestem
      no w końcu to zauważyłeś, przecież każdy Ci to mówi :wink: :lol:
      Zamieszczone przez czarny_wwa
      przynajmniej raz na 4-6 miesięcy wjeżdżam na podnośnik i robię sobie mały przegląd
      u mnie każde auto przyjeżdżające na przegląd ma ściągane bębny (jeśli w taki układ jest wyposażone) i weryfikowane są poszczególne elementy 8)
      Zamieszczone przez Misiekoctavia
      Wiesz szczęki u mnie były wymieniane natomiast bębny miałem jeszcze od nowości, a auto miało chyba wtedy z 8 albo 9 lat.
      No to nie ma się co dziwić zaistniałej sytuacji :wink: Max zużycie bębna to 1.5 milimetra na średnicy czyli 0,75mm miejscowego wytarcia. Po tylu latach sądzę że średnica wew. powiększyła się przynajmniej o 3-4 mm :diabelski_usmiech
      NFPNorth-West
      2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
      WARSZTAT www.dsize.pl
      ->
      CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
      spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

      Komentarz

      • przemek88
        Rider
        • 2009
        • 613

        #28
        Koledzy wymieniłem u siebie bębny, szczęki itd jednym słowem wszystko. Wczoraj podciągnąłem ręczny auto na postoju można było przepchać tył przód dzisiaj jechałem jakieś 20km do domu i jak się zatrzymałem poczułem straszny smród i ciepło z jednego bębna. Pomyślałem ze za mocno podciągnąłem ten ręczny popuściłem go ale dalej to samo czy ktoś wie co się mogło stać?


        Moja Octavia 1.9 TDI AGR

        Komentarz

        Pracuję...